💼

[instrukcja] Finansowanie przez firmę

Jak mogę poprosić pracodawcę o sfinansowanie kursu

Czy wiesz, że wielu osobom to FIRMA płaci z kursy? Nawet jeśli formalnie "nie ma budżetu szkoleniowego".

Oto 3 kroki, które musisz wykonać, żeby firma sfinansowała Ci kurs next level #androiddev (a tak naprawdę cokolwiek – inne kursy, wyjazd na konf. etc).
TO DZIAŁA.

Krok 1.

Zagadaj do team leada przy kawce albo na Slacku po standupie (wybadaj grunt)
Cześć {wstaw poprawne imie}! Widziałem / widziałam {niepotrzebne skreślić} kurs związany z programowaniem na Androida i myślę, że przyda mi się w pracy. Mogę Ci przesłać szczegóły?
w 95% procentach będzie odpowiedź... jasne - podeślij

Krok 2.

Wyślij maila. Krótkie wiadomości są najlepsze. Po prostu wykorzystaj poniższy wzór i ewentualnie dostosuj go do swoich potrzeb:

Cześć, To ten kurs online o którym pisałem / pisałam wcześniej. To po prostu masterclass dla Androidowców, który pomaga wdrażać dobre praktyki w developmencie. Kurs jest wypakowany praktycznymi treściami, które pomagają ustawić sensowną analitykę, crash monitoring, zaprojektować system CI/CD i efektywnie pracować w zespole. Kurs trwa kilka tygodni i jego zrobienie nie powinno mi zająć więcej niż 1-3h tygodniowo. W skrócie – lepiej będzie nam się pracować nad bieżącymi projektami. Autorzy kursu są cenieni w community Android dev. Oto link: https://szkolakotlina.pl/next-level/ Możemy to kupić z budżetu szkoleniowego? ps. jest też opcja zakupu dostępów dla całego zespołu

W tym momencie możesz dostać pytanie w stylu "jak ten kurs pomoże Ci się rozwinąć?".
Potraktuj poniższe wskazówki jako punkty wyjściowy do dyskusji z managerem:

Ile czasu musisz poświęcić na kurs?
To jest kurs online, z kolejnymi modułami udostępnianymi tydzień po tygodniu. Nie powinno mi to zająć więcej niż 1-3h tygodniowo.

Jak ukończenie kursu wpłynie na Twoją pracę w zespole?
Ten kurs pomoże mi lepiej pracować w zespole. Frameworki przychodzą i odchodzą, a wiedza z kursu NLA jest uniwersalna z perspektywy dewelopera mobilnego.
Po kursie będę mógł / będę mogła:
  • lepiej monitorować użycie naszej aplikacji
  • stworzyć i ulepszyć CI/CD
  • usprawnić naszą pracę z kontrolą wersji
  • zautomatyzować buildy dla testerów
  • zbudować odpowiednie procesy dla zespołu

Jak ten kurs ma się do celów Twoich i celów zespołu?
Zależy mi na dostarczaniu projektów wysokiej jakości – żeby to osiągnąć, muszę zrozumieć jak w innych firmach wygląda praca nad złożonymi projektami. Wszyscy na tym skorzystamy.

Czy planujesz wdrożyć wiedzę zdobytą w kursie do projektu?
Jak najbardziej. W kursie podane są nawet kody źródłowe, także od razu mogę przetestować co się sprawdzi u nas.

Czym ten kurs się różni od kursu X (udemy, pluralsight)
Ten program został zaprojektowany przez Android developerów, dla Android developerów. Lekcje są prowadzone przez praktyków inżynierii oprogramowania. Instruktorzy są dobrze rozpoznawalni w branży, a ich dotychczasowe materiały pokazują, że warto się uczyć właśnie od nich.

Krok 3.

Follow up po 3 dniach. Twój manago jest zajęty? Wyślij wiadomość z taką przypominajką:

Cześć, Czy miałaś / miałeś szansę spojrzeć na wspomniany wcześniej kurs? Naprawdę mi się przyda. Tu jest link: https://szkolakotlina.pl/next-level ps. cena jest dość niska jak na zaawansowany kurs

Krok 4.

Ciesz się dostępem do kursu!
Mocno wierzę, że te argumenty przekonają nawet najbardziej gnuśnych managerów (nawet jeśli oficjalnie nie masz budżetu szkoleniowego w pracy).